Spotkanie z Misjonarzem
piątek, 27 września 2013 07:59

We wtorek 24 września do naszej szkoły zawitał niezwykły gość – ojciec Kazimierz Borowiec – misjonarz ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Urodzony w niedaleko położonej miejscowości Bucze, ale już od przeszło dwudziestu lat przebywa w Meksyku, niosąc posługę kapłańską tamtejszym wiernym. Obecnie mieszka w wiosce Pantepec Pueblo.   Ojciec Borowiec opowiadał o Meksyku, o swojej pracy misyjnej. Gawędę bogato ilustrował licznymi zdjęciami. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda parafia księdza i jak żyją jej mieszkańcy, w jaki sposób obchodzone są uroczystości kościelne, jak ważnym wydarzeniem jest odpust parafialny i jak przyjmuje się wizytę biskupa.

Dzięki opowieściom naszego gościa mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę o tym dalekim kraju. Z niedowierzaniem dzieci oglądały na slajdach ciekawostki przyrodniczo-geograficzne np. jak rosną i kwitną krzewy kawowe, gdzie jaskółki spędzają noce czy drzewo obsiadłe przez tysiące różnobarwnych motyli.

Ojciec Borowiec w wolnym czasie sporo wędruje po górach, miał nawet przygody, kiedy się zagubił i cztery dni spędził w górach. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Drugą pasją Ojca Kazimierza jest fotografowanie.

Nasz gość pięknie śpiewał w języku hiszpańskim piosenki religijne. Nawet udało się w klasach młodszych nauczyć pięknej, melodyjnej piosenki.   Najbardziej spodobała się „Barka”, którą wszyscy zaraz rozpoznali i wkrótce wyśpiewana została w dwóch językach: hiszpańskim i polskim. Mogliśmy też zadawać pytania, na które misjonarz chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

To było naprawdę ciekawe spotkanie. Obejrzyjcie zdjęcia!

Poprawiony: piątek, 27 września 2013 08:13