Lekcja patriotyzmu
wtorek, 24 września 2013 13:02

Prawdziwym patriotą jest nie tylko ten, kto z bronią w ręku walczy za Ojczyznę i oddaje życie, to współcześnie ten, kto pracuje dla dobra swojego kraju, pilnie się uczy, dba o tradycje i zna ojczystą historię.

W naszej szkole staramy się przygotować wychowanków do bycia dobrymi uczniami i prawdziwymi patriotami.

Ostatnią okazją do pokazania jak realizuje się ten cel, była akademia zorganizowana z okazji 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę.

17 września cała społeczność szkolna galowym, odświętnym strojem zaakcentowała właściwą postawę patriotyczną. Podczas uroczystego apelu przypomniano tamte wrześniowe dni 39 roku. Z pewnością do młodego pokolenia przemówiły nagrania odgłosów nadlatujących samolotów i wybuchających bomb. Tamtego września dzieci nie poszły do szkoły, nie miały takiej możliwości…na naszą Ojczyznę napadły hitlerowskie Niemcy, a w niespełna trzy tygodnie później zaatakował Związek Radziecki.

Młodzi artyści w przystępny sposób przybliżyli tragedię tamtego okresu. Cały występ obfitował w przepięknie odśpiewane piosenki.

Kolejny raz okazało się, że nasi uczniowie posiadają liczne talenty muzyczne, recytatorskie, oratorskie. Ten piękny występ wspaniale wpisał się w Tydzień Wychowania, który w tym roku właśnie promuje talenty.

Akademia wszystkim się spodobała, czego wyrazem były głośne brawa.

Ta „prawdziwa lekcja historii” zaprezentowana została również rodzicom podczas zebrania wywiadowczego.

Zobaczcie zdjęcia z tej akademii.