Pierwszy dzwonek za nami!
wtorek, 17 września 2013 12:23

Wakacje 2013 przeszły   już do historii.

W poniedziałkowy ranek 2 września dzieci w odświętnych, galowych strojach stawiły się do szkoły, aby powitać nowy rok szkolny 2013/14. Starsi uczniowie szybko odszukali koleżanki i kolegów, z którymi nie widzieli się przez dwa miesiące, a przecież tyle jest do opowiadania: kto gdzie wyjeżdżał, co zobaczył, kogo poznał itd., itd...

Młodsi, nieco stremowani, trzymali się blisko rodziców. Jest to niesłychanie ważny dzień, szczególnie dla pierwszoklasistów, dla których szkoła i wszystko z nią związane jest nowością.

Tradycyjnie rozpoczęcie zajęć w szkole poprzedziła msza święta. Potem w murach szkoły Pani dyrektor powitała uczniów, rodziców i nauczycieli. W swoim przemówieniu dyrektor nawiązała do tragicznych rocznic wrześniowych: wybuchu II wojny światowej i ataku na szkołę w Biesłanie. Mowa też była o możliwości dofinansowania podręczników, pracy stołówki i świetlicy szkolnej. Potem przedstawieni zostali wychowawcy oddziałów klasowych oraz pozostali nauczyciele.

Tak więc rok szkolny rozpoczął się na dobre. Nadal jednak można przebywać na świeżym powietrzu i korzystać z uroków zbliżającej się jesieni. Po odrobieniu lekcji warto w ciepły, słoneczny dzień wybrać się na spacer do lasu lub parku, a jeśli pogoda nie dopisze, zaszyć się pod ciepłym kocem z ciekawą lekturą.

Czas spędzony w szkole też może być przyjemny!

Poprawiony: wtorek, 17 września 2013 12:38