Radosny Dzień Dziecka
środa, 05 czerwca 2013 12:07

Radosny Dzień Dziecka obchodziliśmy w szkole 4 czerwca. Mimo deszczowej pogody uczniowie bawili się świetnie. Najpierw klasy starsze obejrzały przedstawienie „Szkic o tolerancji”.  Staszek ma do odrobienia trudne zadanie domowe – musi napisać rozprawkę o tolerancji, jako postawie życiowej. Szuka pomocy, bo nie bardzo rozumie pojęcie „postawa życiowa”. Z pomocą przychodzi mu Biuro Profesjonalnego Doradztwa w Kwestii Postaw Życiowych.

Bezpośrednio po obejrzeniu widowiska uczniowie udali się do hali sportowej, gdzie nastąpiły emocjonujące zmagania sportowe. Całe klasy rywalizowały na  torach zręcznościowych. Wychowawcy czuwali nad prawidłowym przebiegiem i punktacją. W międzyczasie rytmiczny taniec zaprezentowały dziewczęta z klas III i IV.  Emocji nie brakowało, a głośny doping i owacje słychać było w sąsiednich budynkach.

W tym samym  czasie klasy młodsze obejrzały widowisko pod tytułem „Z ekologii niech świat słynie”. Niegrzeczny chłopiec Andrzej nie szanuje przyrody. Chętnie chodzi do lasu, ale go zaśmieca, niszczy mrowisko, depcze kwiaty. Po spotkaniu z babcią oraz  po rozmowie z żabą zmienia swoje postępowanie.

Na zakończenie była jeszcze niespodzianka przygotowana przez gimnazjum. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wystąpili we współczesnej przeplatance, w której pomieszano wątki z różnych bajek. Był więc Czerwony Kapturek, piękna księżniczka i książę ukryty pod wdzięczną postacią żaby, siedmiu krasnoludków, śpiąca królewna i wreszcie zła czarownica, która świetnie dogaduje się ze złym wilkiem. Znakomita gra aktorów, śliczna dekoracja i „gadające” drzewa dodawały przedstawieniu smaku i tajemniczości.

Po tej porcji niezłej zabawy nastąpiło rozdanie nagród za konkursy wiedzowe – ortograficzny i matematyczny. Opiekunka SK Caritas wręczyła również nagrody za wzorowe uczęszczanie na nabożeństwo majowe.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek. Tym razem Rada Rodziców ufundowała dla każdego świeżutką pizzę i napój.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczynili ten dzień wyjątkowo radosnym. Dziękujemy Rodzicom za poczęstunek, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za wspaniałe przedstawienie, Panu Wszołkowi i Wychowawcom za znakomitą zabawę sportową, i społeczności gimnazjum za niecodzienny upominek w postaci bajkowego widowiska. I oczywiście zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poprawiony: środa, 05 czerwca 2013 12:12