2. rocznica beatyfikacji Jana Pawła II
środa, 08 maja 2013 12:47

Młodzież z naszej szkoły zawsze pamięta o wszystkich ważnych datach związanych z Osobą Patrona – Jana Pawła II.

Dlatego też z okazji przypadającej drugiej rocznicy powołania Jana Pawła II w poczet błogo­sławionych została przygotowana krótka część artystyczna, składająca się z okolicznościo­wych wierszy oraz piosenek. W montażu słownym przypomniano chwile związane z życiem, działalnością , a potem odejściem naszego polskiego papieża. Pokrótce scharakteryzowano okres między śmiercią a dniem 1 maja 2011 roku, kiedy nastąpił wreszcie tak wyczekiwany przez wiernych doniosły moment – beatyfikacja.

Teraz modlimy się o kanonizację i ufamy, że nastąpi ona już wkrótce.

Podczas akademii młodzi artyści wyśpiewali ulubioną przez Ojca Świętego „Barkę” oraz „Totus Tuus”, „Abba Ojcze”. Po raz pierwszy wybrzmiała pieśń „Kochamy Cię Janie Pawle II”, skomponowana specjalnie na I rocznicę beatyfikacji.

Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty u stóp pomnika Patrona oraz odśpiewano hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II.

W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć z uroczystego apelu.

Poprawiony: środa, 08 maja 2013 13:02