Sportowcy na medal
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:25

Chociaż tegoroczna wiosna dość długo zwlekała z nadejściem, nie przeszkodziło to naszym sportowcom w osiągnięciu superformy.

Sezon wiosenny cudownie zapoczątkowały dziewczęta z klas VI. W siatkówce nie dały szans rywalkom z okolicznych szkół. Po pasjonujących pojedynkach zdobyły Puchar Wójta Gminy Gnojnik za zajęcie I miejsca w Gminnym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych.

Kolejnym etapem rywalizacji były zmagania powiatowe. Tam nasze siatkarki uplasowały się na najbardziej nielubianym z miejsc, znalazły się bowiem tuż za podium, zdobywając IV miejsce. Ale i tak należą się im ogromne brawa za wytrwałość i walkę fair play.

Prawie miesiąc później do rywalizacji w XXXVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD przystąpiła drużyna chłopców w składzie: Marcin Zając, Kacper Klęk i Piotrek Górowski.

Zmagania rozpoczęły się od pisemnego testu znajomości przepisów ruchu drogowego, a potem trzeba się było wykazać na torze. Nie było łatwo! Nerwy dawały znać o sobie, niemniej jednak nasi chłopcy dali radę! A Marcin, jako jedyny uczestnik, zaliczył jazdę bezbłędnie. Po zliczeniu punktów okazało się, że nasza drużyna zajęła III miejsce. „Bardzo cieszyliśmy się z tego sukcesu, a nasz Pan, to chyba najbardziej” – relacjonowali chłopcy następnego dnia.

Szkoła wzbogaciła się o kolejny puchar, a Marcin, Kacper i Piotrek otrzymali dodatkowe nagrody-niespodzianki.

Warto jeszcze wspomnieć, że całe podium zawodów powiatowych BRD opanowała gmina Gnojnik: I miejsce zdobyła drużyna z Biesiadek, a II z Lewniowej.

Gratulacje dla uczestników i opiekunów!

Poprawiony: poniedziałek, 22 kwietnia 2013 12:51