Bezpieczny Internet- spotkanie z policjantem
piątek, 12 kwietnia 2013 08:50

„Problemy z koncentracją, senność, nieustanne sprawdzanie poczty elektronicznej…  Jeśli  dodać do tego jeszcze zaniedbywanie obowiązków i relacji ze znajomymi na rzecz Internetu – to mogą  być już poważne oznaki, że przestajemy kontrolować czas spędzany w sieci”.

Coraz powszechniejszym staje się problem uzależnienia od komputera i sieci Internet. Wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez komputera, gier, Internetu, portali społecznościowych.

W poniedziałek 8 kwietnia policjanci z Komisariatu w Czchowie mł. asp. Krzysztof Wiśniowski i st. sierż. Piotr Majcher przeprowadzili w naszej szkole spotkanie informacyjne o zagrożeniach w sieci Internet. W prelekcji wzięli udział uczniowie z klas IV-VI.  Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się jakie są negatywne skutki  nadmiernego korzystania z komputera i Internetu, a także, gdzie szukać pomocy w przypadkach:

• Przemocy rówieśniczej w sieci,
  • Uwodzenia dzieci w Internecie,
  • Kontaktu ze szkodliwymi treściami,
  • Kradzieży danych, nieuprawnionego dostępu do kont internetowych,
  • Nadmiernego korzystania z komputera i Internetu oraz innych zagrożeń wobec młodych internautów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z policjantami.

Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 09:07