Kompetencje szóstoklasistów
piątek, 05 kwietnia 2013 07:03

4 kwietnia 2013 r.  to ważna data dla przeszło 360 tysięcy uczniów klas szóstych. To właśnie tego dnia szóstoklasiści zmierzyli się z testem kompetencji, czyli przeżyli swój pierwszy poważny sprawdzian. Podczas testu mogli wykazać się umiejętnością czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i zastosowania wiedzy w praktyce.

W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 34 uczniów. Na wykonanie zadań mieli 60 minut.  Cały test zdominował motyw  „Jak poprawnie mówić i pisać”, a wśród poleceń przeważały zadania matematyczne i polonistyczne.

Na wyniki ze sprawdzianu przyjdzie dość długo poczekać, znane będą dopiero pod koniec maja.

Tegoroczny sprawdzian, podobnie jak w latach poprzednich, dla jednych był łatwy, dla innych trudny. Niektórzy pracowali szybko i czasu było dla nich nadto, a z pewnością byli i tacy uczniowie, którzy potrzebowaliby go nieco więcej.

Zwykle po teście uczniowie „już wyluzowani” gromadnie szli na lody, w tym roku jednak natura zrobiła psikusa i za oknem zamiast zielonej trawki, leżą zaspy śniegowe.

Możliwe, że to znak dla uczniów, iż do wakacji jeszcze trochę czasu zostało i warto zadbać o jak najlepsze oceny na świadectwie.

Trzymamy kciuki za dobry wynik na sprawdzianie i piękne cenzurki.

A w naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć z tego dnia.

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2013 07:49