Przedszkolaki z wizytą w szkole
wtorek, 19 marca 2013 13:49

19 marca gościliśmy w naszej szkole przedszkolaków. 6 i 7 – latki przyszły do nas ze swoimi paniami wychowawczyniami i panią dyrektor. Niektórym towarzyszyli rodzice. Najpierw miłych gości powitała dyrektor szkoły Ewa Prus. Potem wszyscy obejrzeli przedstawienie o Piotrusiu, który dobrych manier uczył się w świecie bajek. Spektakl przygotowała klasa III pod kierunkiem pani Barbary Kałuży. Przedstawienie opowiada o Piotrusiu, rozkapryszonym synku  i wnuczku, któremu nikt w domu nie może dogodzić. W końcu chłopiec staje się niewidzialny dla domowników, natomiast przychodzą do niego postacie z bajek – Jakutek, Zmrolek, czarownica Kordula (która tak naprawdę okazuje się dobrą wróżką), Krasnoludek i Smok. Wszyscy zastanawiają się jak pomóc Piotrusiowi. Wreszcie udaje się „odczarować” chłopca. Piotruś znów staje się widoczny dla rodziców i babci, a co najważniejsze, wraca do rzeczywistego świata jako grzeczne dziecko.

Po spektaklu dzieci udały się do klas na zajęcia z nieco starszymi kolegami. Uczestniczyły w zajęciach rytmicznych, plastycznych, a także miały okazję pobawić się na tablicy interaktywnej.

W tym czasie rodzice obejrzeli prezentację multimedialną o szkole, a następnie zwiedzili szkołę. Na zakończenie wszyscy spotkali się na przewiązce. Tam uczniowie klasy III wręczyli upominki swoim młodszym kolegom, a pani dyrektor podziękowała za przyjęcie zaproszenia i pożegnała gości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dnia otwartego dla przedszkolaków.

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2013 13:52