150. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
środa, 13 marca 2013 09:40

Senat RP ustanowił rok 2013 – Rokiem Powstania Styczniowego.

Ta okazja stała się przyczynkiem do zorganizowania w naszej szkole przepięknej uroczystości patriotycznej.

Młodzi wykonawcy, uczniowie klasy IV a , przypomnieli poświęcenie powstańców styczniowych . Dzisiaj, przygotowując ten poranek patriotyczny, chcemy spłacić dług i podziękować im za to, że nie wahali się stanąć do walki w obronie wolności. Wielu za tę walkę zapłaciło cenę największą – oddało swoje życie.

Tak, jak wówczas, i dzisiaj najmłodsi uczniowie znają „Katechizm polskiego dziecka”. Na naszym apelu wiersz Władysława Bełzy pięknie wyrecytowali Wojtek Cisak i Monika Górak.

Ponadto usłyszeliśmy pieśni patriotyczne, był pokaz multimedialny i gazetka tematyczna.

To był ważny apel, prawdziwa lekcja historii, a kilka zdjęć z tej lekcji umieściliśmy w naszej galerii.