Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół
środa, 27 lutego 2013 13:22

26 lutego 2013 r. odbyło się w Tarnowie XV Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele przedszkoli, szkół podstawowych i średnich noszących imię błogosławionego Jana Pawła II, których w diecezji tarnowskiej jest aż 80.

Nasza szkoła była odpowiedzialna za oprawę liturgiczną Mszy św. którą dla uczestników Forum sprawował w seminaryjnej kaplicy Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż. Po Mszy św. ks. Biskup przekazał na ręce przewodniczącej Społecznej Rady Tarnowskiej Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II relikwie Patrona, a następnie wszystkim wręczył pamiątkowy obrazek z podobizną Błogosławionego Jana Pawła II  oraz modlitwą o wyproszenie łask.

Po Mszy św. było spotkanie w auli, w którym, obok delegacji ze szkół należących do Rodziny, uczestniczyli przedstawiciele  władz samorządowych i kuratorium.

Podczas tego spotkania uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 21 w Nowym Sączu wystawili spektakl teatralny „Czas ucieka, wieczność czeka”. Na scenie pojawiło się ok. 70 aktorów. Dzieci przedstawiły najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, akcentując te, związane z Polską, Ojczyzną Papieża.

Swój dorobek prezentowały również: Publiczne Przedszkole Nr 10 z Oddziałem Integracyjnym w Brzesku, Zespół Szkół w Zabawie, Publiczne Gimnazjum w Zabawie oraz Publiczne Gimnazjum w Jadownikach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2013 13:42