Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy
piątek, 15 lutego 2013 07:23

13 lutego 2013 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie to przeprowadzili strażacy z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Najpierw odbyła się pogadanka połączona z prezentacją właściwych zachowań w różnych sytuacjach wymagających ratowania zdrowia lub życia osób poszkodowanych. Uczniowie dowiedzieli się jakie czynności podejmować aby pomóc poszkodowanym. Przede wszystkim zadaniem osoby udzielającej pierwszej pomocy jest utrzymanie przy życiu poszkodowanego i nie dopuszczenie do powstania dalszych powikłań do chwili przybycia lekarza.

Mowa była także o oparzeniach, ukąszeniach i innych urazach.

Wykład był połączony z instruktażem i ćwiczeniami praktycznymi. Pomocą służyły fantomy, a i sami strażacy też wcielali się w role poszkodowanych.

To były ciekawe i bardzo pouczające zajęcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.