W świątecznym nastroju
środa, 02 stycznia 2013 11:52

Ostatni grudniowy tydzień nauki upłynął w naszej szkole w świątecznym nastroju. Trze­cioklasiści szykowali się do zaprezentowania całej społeczności szkolnej przedstawienia ja­sełkowego pod tytułem „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. Zadbali o odpowiednie stroje, rekwizyty, scenografię. Wszystko dopięte zostało na przysłowiowy „ostatni guzik” i wreszcie 22 grudnia – występ. Przedstawienie ogromnie się podobało i młodzi artyści z klasy III b otrzymali burzliwe oklaski.

W tym niecodziennym nastroju nagrodzeni zostali zwycięzcy szkolnego etapu Konkursu Biblijnego. Były to uczennice klasy VI a – Weronika Gu­rak i Kamila Klimek. Nagrody – nie­spodzianki dostali też uczniowie, którzy bardzo sumiennie uczęszczali na roraty.

Wreszcie na scenie zaprezentował się „Duecik”, czyli Alina Zając i Marek Białka, którzy kilka dni wcześniej wyśpiewali w Miechowie podczas Przeglądu Piosenki Angielskiej II miejsce.

Po prezentacjach młodych wokalistów głos zabrała Pani dyrektor. Podziękowała za tak wspaniałe popisy aktorsko-wokalne i złożyła życzenia świąteczno-noworoczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć z jasełkowego spotkania.

Ten ostatni tydzień to także czas klasowych wigilijnych spotkań przy choince, dzielenia się opłatkiem. I w tym roku uczniowie zadbali o podtrzymanie tej szkolnej tradycji. W wielu oddziałach klasowych oprócz opłatka znalazły się również pięknie przystrojone wigilijne stoły. ( Tutaj z pomocą  przyszli rodzice ). Zewsząd rozlegały się odgłosy kolędowania, a uczniowie klas: Va i VI b pochwalili się swoimi umiejętnościami gry na instrumentach i przepięknie odegrali najbardziej znane polskie kolędy. Bisom nie było końca, a  kolędy za­grane na trąbce przez Huberta, naprawdę wywoływały łzy wzruszenia.

Szkoda, że ten magiczny okres świąteczny jest już za nami i trzeba czekać na kolejne święta. Ale warto czekać!

Poprawiony: środa, 02 stycznia 2013 12:04