Wielkie świętowanie
piątek, 26 października 2012 11:37

22 października 2012 r. nasza szkoła przeżywała niecodzienne święto. Jak co roku w tym dniu obchodziliśmy Święto Szkoły, a w tym roku świętowanie wzmocnił dostojny jubileusz 150-lecia szkoły podstawowej w Gnojniku. Dodatkowym powodem radości było otwarcie placu zabaw zbudowanego w ramach programu „Radosna Szkoła”.

Do Gnojnika w tym dniu przyjechało wielu gości – przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, kuratoryjnych. A przede wszystkim cieszyli się razem z nami nasi rodzice, radni, emerytowani nauczyciele oraz inni mieszkańcy Gnojnika. Przybyli też dyrektorzy z sąsiednich szkół oraz poczty sztandarowe, a także dyrektorzy przedszkoli z Gnojnika i Uszwi.

Ponieważ pogoda była wymarzona, w dostojnym orszaku, prowadzonym przez orkiestrę dętą, wyruszyliśmy do kościoła na mszę św. Później nastąpiło otwarcie placu zabaw, a ks. proboszcz Marian Zapiór dokonał poświęcenia placu. Biało- czerwoną wstęgę w bramie prowadzącej do kolorowych zjeżdżalni, huśtawek, sprężynowców, ściany wspinaczkowej i innych urządzeń przecinali – Urszula Blicharz z tarnowskiego Kuratorium, Stanisław Sorys z urzędu wojewódzkiego, Sławomir Paterek wójt gminy Gnojnik oraz nasza pani dyrektor.

Dalsza część uroczystości odbywała się w sali gimnastycznej. Tam pani dyrektor Ewa Prus powitała gości i przedstawiła krótko historię szkoły. Następnie nasi najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar. Tradycyjnie z tej okazji w prezencie otrzymali flagę państwową oraz pamiątkowy dyplom.

W okolicznościowej akademii obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny o Patronie szkoły. Potem radosny Duszek, czyli Julka Zaczyńska, opowiedziała historię szkoły. Następnie głos zabrał Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, a potem gospodarze gminy – Wójt Sławomir Paterek oraz Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Machał. Sołtys Gnojnika Anna Stolarczyk oraz Renata Krakowska – Przewodnicząca Rady Rodziców złożyły podziękowania i kwiaty na ręce pana Wójta Sławomira Paterka.

Na zakończenie zatańczył zespół „Szkraby”. Dziewczęta jak zwykle zachwyciły wdziękiem i znakomitym występem.

Po akademii goście wpisali się na tablicy pamiątkowej przygotowanej specjalnie z okazji 150-lecia szkoły w Gnojniku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Poprawiony: piątek, 26 października 2012 12:09