Pierwsze tygodnie w szkole
środa, 03 października 2012 07:48

W pierwszym tygodniu września do naszej szkoły zawitali funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Czchowie.

Przeprowadzili oni z uczniami klas młodszych pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Potem odpowiadali na liczne zapytania dzieci. Jak zwykle, chłopców zainteresowały kajdanki, a hitem dnia okazała się przymiarka i zakucie w te atrybuty policyjnego wyposażenia.

„Kocham, lubię szanuję…nie śmiecę”-  pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”.

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do tej pożytecznej akcji. Wyposażeni w rękawiczki ochronne i duże plastikowe worki wyruszyli w bliższe i dalsze zakątki Gnojnika na „poszukiwanie śmieci”. Praca szła sprawnie i już wkrótce okazało się, że nasza miejscowość lśni czystością, nigdzie nie leżą papierki po cukierkach, chipsach, nie ma rozrzuconych butelek, kapsli, niedopałków papierosowych itd. Ciągle tylko powracało pytanie: Skąd one się tam wcześniej wzięły?

Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć.

Poprawiony: środa, 03 października 2012 08:15