73. rocznica wybuchu II wojny światowej
środa, 03 października 2012 07:26

W poniedziałek 17 września 2012 r. obchodziliśmy 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę.

W montażu słowno-muzycznym usłyszeliśmy, że II wojna światowa to największy, najkrwawszy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata. Pochłonął on około 55 milionów ofiar. Działania wojenne rozpoczęły się 1 września 1939 r. atakiem na Polskę, a potem sukcesywnie ogarniały Europę i pozostałe kontynenty. Żołnierze dzielnie walczyli za wolną Ojczyznę, swoje rodziny, honor Wojska Polskiego.

Tradycją w naszej szkole stało się, że każdego roku przypominamy podczas patriotycznego poranka te tragiczne dni.

Należy wiedzieć, że był taki wrzesień, kiedy dzieci nie mogły spokojnie rozpocząć nauki. Ze snu bowiem wyrwały je odgłosy wybuchów bomb i spadających pocisków.

Teraz mamy wielkie szczęście, że możemy żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju. Nie wolno nam tej szansy zmarnować.

Podczas akademii panował uroczysty nastrój.

Poprawiony: środa, 03 października 2012 08:14