Ćwiczenia strażackie w szkole
piątek, 22 czerwca 2012 10:04

W czwartek 21 czerwca w naszej szkole oraz w sąsiednim gimnazjum prowadzone były ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego.

Do Gnojnika zjechały jednostki OSP z całej gminy, a także przedstawiciele kierownictwa Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku. Pod czujnym okiem st. bryg. mgr inż. Piotra Strojnego przeprowadzona została ewakuacja ludzi z budynków obu szkół.

Potem nastąpiła akcja ratownicza, polegająca na wyprowadzeniu osób ze stref zagrożonych. Niektórym poszkodowanym trzeba było udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i wynieść ich na noszach z budynku szkoły.

Równocześnie z prowadzoną akcją ratowniczą strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Woda została doprowadzona z odległego o kilkaset metrów zbiornika pożarowego, a także z hydrantów zewnętrznych znajdujących się przy szkole.

Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie, a my – obserwując działania strażaków - mogliśmy się przekonać, jak trudną i ważną misję spełniają niosąc pomoc ludziom w sytuacji różnych zagrożeń.

Życzymy, aby tych zagrożeń było jak najmniej, a podobne zadania były realizowane tylko w warunkach ćwiczeniowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prowadzonych  ćwiczeń strażackich.

Poprawiony: piątek, 22 czerwca 2012 10:19