środa, 09 maja 2012 08:43

Od 1990 roku 22 kwietnia obchodzimy w Polsce Dzień Ziemi. Święto to ustanowiono dwadzieścia lat wcześniej w USA, aby w tym wyjątkowym dniu zastanowić się nad losem naszej planety i jej przyszłością. Z każdym rokiem wzrasta świadomość wiedzy ekologicznej i ludzie uzmysławiają sobie, że należy troszczyć się o Ziemię. W tym konkretnym dniu organizowane są akcje sprzątania, festyny, konkursy. Wszystkie te działania mają na celu dbałość o otaczający nas świat.

Podobnie było i u nas. W naszej szkole najpierw uczniowie z klasy II b, przypomnieli historię święta. Potem były zagadki o tematyce ekologicznej. Na zakończenie młodzi artyści zaprosili nas do wioski Smerfów. A tam… nieznośny Gargamel znowuż postanowił zrobić na złość niebieskim stworkom i zanieczyścił pobliską rzeczkę. Dobrze, że Smerfy nie załamały rąk i udały się po radę do Papy-Smerfa, a ten przemyślał sprawę i szybko znalazł rozwiązanie problemu – trzeba po prostu posprzątać okolicę. Smerfy z ochotą wzięły się do pracy, robota aż paliła się w rękach, w ruch poszły łopaty, grabki, taczki… wkrótce wokół było czysto i pięknie. Znów w rzeczce płynęła przejrzysta woda a wokół rosły kwiaty.

Po takiej pouczającej historyjce, uczniowie postanowili pójść w ślady Smerfów. Każda klasa uporządkowała „Swój Kawałek Małej Ojczyzny”. Wszystkie papierki, patyczki, opakowania, butelki lądowały więc w wielkich workach, a następnie w pojemnikach.

Pozostaje tylko pytanie: Czy u nas też naśmiecił Gargamel?

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z bajki o Smerfach

Poprawiony: środa, 09 maja 2012 10:49