Dziewczyny na 102
środa, 25 kwietnia 2012 10:34

Takie miano z pewnością można nadać pięciu dziewczynkom, laureatkom Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pod hasłem „Świat widziany inaczej”. Konkurs zorganizowany przez MDK nr 102 w Krakowie propagował postrzeganie niepełnosprawności oczami dziecka, wdrażał do integracji dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, inspirował do podejmowania działalności twórczej, a przede wszystkim kształtował tolerancję i wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się w tym konkursie. Zosia Strzesak za pracę „Jaś Mela – zdobywcą szczytów” otrzymała I nagrodę, Jola Śliwa z klasy 4a zdobyła II miejsce, a Sylwia Niemczuk, Patrycja Stelmach i Kinga Zapiór – wyróżnienia.

Podczas uroczystej gali finałowej dziewczynki miały okazję uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym z dziećmi niewidomymi i niesłyszącymi. Pomimo oczywistych barier, wszyscy doskonale się ze sobą integrowali. Były wspólne zabawy, dziewczynkom udało się nawet nauczyć kilku znaków z alfabetu migowego.

Wszystkim uczestnikom konkursu Organizatorzy gratulują zainteresowania tematem, dostrzegania, że obok nas są też tacy, którzy świat widzą inaczej.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.