Papieski Dąb
czwartek, 29 marca 2012 09:08

Dokładnie siedem lat minie 18 maja odkąd papieski dąb zagościł w naszym szkolnym ogrodzie.

Nasza szkoła dostała go na pamiątkę spotkania Rodziny Szkół Papieskich od Pani burmistrz Wadowic, w pierwsze urodziny które spędzaliśmy już niestety, bez naszego ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Wszyscy byliśmy wówczas smutni i trudno było pogodzić się z myślą, że odtąd nasz Wielki Przyjaciel będzie nas otaczał swoją opieką nie z ziemi, ale z nieba. Nawet aura dostosowała się do nastrojów pielgrzymów i całe niebo spowite było ciężkimi, ołowianymi chmurami, a deszcz lał jak z cebra.

Ten pamiątkowy dąb – symbol tamtego spotkania na dobre przyjął się na naszej działce. I rósłby spokojnie pewnie dalej, gdyby nie to, że w bliskiej perspektywie ma na tamtym skwerku powstać plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Znaleziono zatem nowe, równie dobre miejsce dla symbolicznego drzewa.

Nasz dąbek ma teraz tyle lat co nasz najmłodszy uczeń – pierwszoklasista Karol. Mamy nadzieję, że zarówno Karolek jak i drzewko dobrze się będą czuli w otoczeniu naszej szkoły. Zobaczcie, jak wyglądają obaj- zdjęcie zrobione wczesną wiosną 2012 r.