Wiosennie, smacznie i zdrowo, czyli podsumowanie projektu „Owoce i warzywa w szkole”
czwartek, 29 marca 2012 09:02

22 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu profilaktycznym pod nazwą „Jedz owoce i warzywa 5 razy dziennie”. Apel o zdrowym odżywianiu jest jedną z wielu inicjatyw podejmowanych w naszej szkole na rzecz realizacji programu „Owoce w szkole”. W przedstawionej inscenizacji oraz piosenkach najmłodsi uczniowie przypomnieli wszystkim o właściwym odżywianiu się oraz istotnej roli warzyw i owoców w żywieniu człowieka.

Po inscenizacji przyszła pora na podsumowanie konkursu pod hasłem „Dla smakosza i niejadka wiosenna kanapka”. Wybór był ogromnie trudny i jury miało nie lada kłopot przy wyłonieniu zwycięzców, ponieważ kanapki wyglądały apetycznie, kolorowo i zabawnie, aż ślinka leciała…

Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

- I – dla Gabrysi Styrny z klasy 2a

- II – dla Karoliny Krakowskiej z klasy 3a

- III – dla Alinki Zając z klasy 3b

Wyróżnione uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki. A cała impreza zakończyła się degustacją kanapek w klasach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezySmile