Niesiemy pomoc innym!
piątek, 23 marca 2012 07:05

Uczniowie naszej szkoły nie tylko zdobywają nową wiedzę i umiejętności, ale uczą się również zachowań proekologicznych, wrażliwości na potrzeby innych, odpowiedzialności.

Sprzyjają temu liczne akcje charytatywne oraz zbiórki przeprowadzane wśród wychowanków.

Od kilku lat z powodzeniem wspieramy akcję „Adopcja na odległość”. Dzięki niej dziewczynki i chłopcy z dalekiego Kamerunu, podobnie jak my, mogą chodzić do szkoły, zgłębiać tajniki wiedzy, poprawiać swój los, mieć szansę na lepsze życie.

Drugi rok trwa zbiórka plastikowych nakrętek. Pozyskane pieniądze przeznaczone są na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych i potrzebujących dzieci.

Aby chronić środowisko naturalne, zbierane są zużyte baterie, popsute telefony komórkowe. A ostatnio, odpowiadając na prośbę Fundacji „Klub Gaja”, ratującej konie przeznaczone na rzeź, chore lub porzucone, podjęliśmy zbiórkę pustych kartridży.

Zbieramy też podstemplowane znaczki, które przekazane zostaną o. Redemptorystom z Tuchowa. Ci zaś, fundusze otrzymane z ich sprzedaży, przekażą na potrzeby Misji. Akcja „Każdy znaczek wspiera Misje” przyczyniła się już między innymi do budowy szkoły w Burkina Faso i utworzenia biblioteki w Grodnie.

Te działania są spontaniczne, nie wymagają wielkiego wysiłku ani nakładów pieniężnych, trzeba tylko chcieć!

Jako motywacja przyświeca nam myśl Kartezjusza:

… „  Każdy człowiek jest zobowiązany przyczyniać się,

ile w jego mocy, do dobra drugich

i zaiste nic nie jest wart ten,

kto nikomu nie jest użyteczny…”