poniedziałek, 23 stycznia 2012 10:26

18 stycznia do naszej szkoły przybyli niezwykli goście. Na zaproszenie dzieci odpowiedziały babcie i dziadkowie. Jak co roku i tym razem sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi.

Wspaniały występ przygotowały dzieci z klas młodszych. Na początku wystąpił duet z klasy III. Wiola Kornaś i Renia Migacz przedstawiły taniec nowoczesny. Potem pierwszaki poetycko i śpiewająco składały życzenia. Oklaskom nie było końca, gdy kolejni mali artyści przedstawiali swoje kwestie.

Po pierwszakach na scenie pojawiły się „Szkraby”. Radosne, uśmiechnięte, z wdziękiem przedstawiające skomplikowane układy z obręczami hula-hop porwały publiczność.

Potem swój występ dała klasa II b. Dziadek z babcią, za których przebrali się Gabrysia Stelmach i Michał Migrała, zatańczyli rock and roll'a, a potem w konkursie na wzór telewizyjnej Familiady, współzawodniczyły drużyny babć i dziadków. Konkurs prowadziła Rozalka Klęk.

Na zakończenie sceną ponownie zawładnęły „Szkraby”. Tym razem w układzie tanecznym bez obręczy wystąpiły prawie wszystkie artystki, nawet te, które od niedawna należą do zespołu. Publiczność z zachwytem oglądała popisy dzieci.

Po części artystycznej dzieci obdarowały swoje ukochane babcie i dziadków upominkami i, tym razem indywidualnie, złożyły życzenia. Malutkie rączki przekazywały własnoręcznie przygotowane laurki, serduszka, koszyczki z niespodziankami. Radość i wzruszenie towarzyszyło spotkaniu pokoleń, które łączy szczególna więź.

Po akademii był czas na spotkanie przy kawie i ciastku, przygotowanym przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.