Świątecznie
środa, 21 grudnia 2011 13:43

W ostatni czwartek przed świętami mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe. Tym razem w role aktorów wcielili się uczniowie z klas 4 i 5.

Kogóż tam nie było: pasterze: Maciek, Bartek oraz Kuba, Herod, Herodowa, diabeł, rycerz, Śmierć, anielski chór. Oczywiście, nie zabrakło Marii i Józefa oraz nowonarodzonego Dzieciątka, któremu spieszyli z dalekich stron oddać hołd trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Do ubogiej betlejemskiej stajenki możnych władców prowadziła jasna gwiazda. Wędrowali z daleka, ale nie szli z pustymi rękoma. Nieśli Zbawcy to, co mieli najcenniejsze: złoto, kadzidło i mirrę.

Oprócz pięknej scenografii, kostiumów, rekwizytów, zachwycał publiczność cudny śpiew. Usłyszeliśmy mniej i bardziej znane pastorałki i kolędy, między innymi „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Mędrcy świata”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, "Jezus malusieńki" czy "Gdy śliczna panna". Weronika Pasek zachwyciła wszystkich wykonaniem  "Gwiazdeczki"

Występ, który się wszystkim bardzo podobał, młodzi artyści zakończyli życzeniami:

… „Byśta syscy zdrowi byli,

Do dochtora nie chodzili.

Słoneczko żeby Wom świciło

I w chałupach ciepło było

…………………………..

Byśta dudków duzo mieli

A ten kryzys diabli wzięli.

……………………………

Wielu świątecznych radości