Patriotyczny poranek
poniedziałek, 14 listopada 2011 11:43

Patriotyczny poranek

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W czasie tego patriotycznego poranka odbyliśmy niecodzienną lekcję historii.

Oto młodzi aktorzy słowem i pieśnią przypomnieli tragiczne losy naszej Ojczyzny. Starsi przypomnieli sobie, a młodsi dowiedzieli się, że był w dziejach taki czas, kiedy nasz kraj zniknął z mapy Europy. Dopiero po 123 latach, dzięki wielkiemu poświęceniu setek tysięcy patriotów, udało się odzyskać upragnioną wolność. Mimo, że Polskę usunięto z mapy, nie wymazano jej z serc Polaków. Społeczeństwo podjęło walkę z wrogiem. Przeciwstawiano się skutecznie wynarodowieniu. Rodzice dbali, by dzieci mówiły po polsku, by znały polskie tradycje i obrzędy. Młode pokolenie wychowywano w duchu patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych.

Podczas apelu panował podniosły nastrój.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii.