Podsumowanie projektu „Odblaskowa szkoła”
piątek, 28 października 2011 08:53

Dnia 27 października 2011 r. w naszej szkole podsumowaliśmy projekt „Odblaskowa szkoła”.

W tym dniu wszystkie dzieci otrzymały odblaskowe kamizelki, w których przepięknie zaprezentowały się na wspólnej fotografii i już od dziś korzystać z nich będą w codziennych marszach do szkoły, podczas wycieczek, wypraw rowerowych itd. Kamizelki zostały zakupione dzięki życzliwości osób prywatnych i instytucji.

Uwieńczeniem projektu było wystawienie przez uczniów klasy 3a teatrzyku „Bądź ostrożny na drodze”. Kogóż tam nie było wśród aktorów: i Mądrala, i Gapcio, dzieciaki, policjantka, synek z ojcem.

Sporo można się było dowiedzieć nie tylko o znakach drogowych i bezpiecznym zachowaniu na jezdni, ale i o historii znaczków odblaskowych, które wprowadzono na początku lat 60-tych w Finlandii. Odblaskowe elementy znacznie poprawiły bezpieczeństwo na drodze, stąd też błyskawicznie rozprzestrzeniły się na pozostałe kraje europejskie.

Niebywały aplauz wśród widzów wywołał pokaz mody odblaskowej. Modelki i modele z wielką gracją prezentowali się na wybiegu. Zebrali gromkie brawa.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Aktorzy wpadli na pomysł, aby wszyscy nauczyli się rymowanek z „odblaskiem” w treści. Oto kilka propozycji:

„Trzeba chodzić z odblaskami,

By nie zginąć pod kołami”

„Nic nikomu się nie stanie,

Gdy z odblaskiem ma ubranie”

Podczas tego „odblaskowego spotkania” rozstrzygnięto konkursy plastyczne pod hasłem „Bądź widoczny na drodze”.

W kategorii klas 4-6 zwyciężyli:

I m – Karolina Gurak – klasa 4a

II m – Agata Żółty – klasa 4a

III m – Paulina Żółty – klasa 5a

Wśród uczniów klas 1-3 zwyciężyli:

I m – Ewelina Wolak – klasa 3a

II m – Natalia Foryś i Natalia Górak – obie z klasy 3a

III m – Krzysztof Kos – klasa 2a

Prace laureatów można było podziwiać podczas dzisiejszego występu, wkrótce też dostępne będą na pokonkursowej wystawie.

Nagrodzeni zostali również uczniowie konkursu wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Zwycięzcami zostali:

I m – Paulina Żółty – klasa 5a

II m – Adrian Ferenc – klasa 5a i Natalia Migacz – klasa 5b

Laureatom gratulujemy, a wszystkie dzieci zachęcamy do noszenia kamizelek oraz innych odblaskowych gadżetów, bo… „Kto nosi odblaski, zasługuje na oklaski”.

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie Wojnickiej oraz Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za wsparcie finansowe naszych działań, zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa uczniów. Składamy podziękowania również Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku i Komisariatowi Policji w Czchowie za przeprowadzenie pogadanek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, pomoc w przeprowadzeniu „Gminnego Konkursu Ruchu Drogowego” oraz za przekazanie dla dzieci z klas młodszych elementów odblaskowych.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Poprawiony: piątek, 28 października 2011 10:03