Święto Szkoły 2011
poniedziałek, 24 października 2011 10:10

I oto nadszedł dzień 21 października – Święto Szkoły w podstawówce im. Jana Pawła II w Gnojniku.

Świętowanie Dnia Patrona rozpoczęła uroczysta msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Mariana  Zapióra.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w murach szkolnych. Na wstępie młodzież przedstawiła montaż słowno-muzyczny poświęcony osobie błogosławionego Jana Pawła II.

Były recytacje oraz przepięknie wyśpiewane przez szkolny chórek pieśni: „Totus Tuus”, „Nie lękajcie się”, „Abba Ojcze”. Nie zabrakło też ulubionej przez Ojca Świętego „Barki”.

W czasie wykonywania pieśni „Tłumy serc”, zapewne niejedno serce mocniej zabiło, tak dojmujące są słowa, których autorem był sam Karol Wojtyła, a i Natalia oraz Justyna śpiewające solo, pokazały cały swój kunszt.

Na koniec części artystycznej delegacja młodzieży u stóp pomnika Patrona zapaliła znicz, złożyła kwiaty oraz serce z „tłumem serc”, a młodzi artyści zakończyli swój występ słowami: „Do zobaczenia Ojcze Święty”.

Po tym na scenę wkroczyli w niebieskich i granatowych biretach pierwszoklasiści, aby złożyć uroczyste ślubowanie. Był to, jak zawsze, szczególny moment nie tylko dla pierwszaków, ale i ich rodziców. Wszyscy chcieli uwidocznić tę jedyną, niepowtarzalną chwilę. Błyskały więc flesze, zewsząd rozlegały się trzaski migawek, pracowały kamery. A ślubujący obiecali, że będą dobrymi uczniami, będą dbać o honor szkoły i jej dobre imię. Muszą się teraz z tego wywiązać! Najmłodsi uczniowie otrzymali w prezencie pamiątkowe dyplomiki, biało-czerwone flagi oraz przewodnik po małej ojczyźnie „Poznajemy Gminę Gnojnik”. Potem jeszcze pamiątkowe zdjęcia przy portrecie Patrona i tegoroczna uroczystość dobiegła końca.

Następne Święto Szkoły za rok!

Warto jeszcze dodać, że październik to miesiąc szczególnie ważny dla naszej społeczności szkolnej.

5 października szóstoklasiści wraz z wychowawcami wzięli udział w pielgrzymce Rodziny Szkół na Jasną Górę. Zaakcentowaliśmy Dzień Papieski wspólną modlitwą różańcową oraz w podziękowaniu za pontyfikat Jana Pawła II przyłączyliśmy się do zbiórki pieniężnej na budowę szkoły w afrykańskim Togo.

Imię tak wielkiego Patrona zobowiązuje. Staramy się nie zawieść Ojca Świętego. Chcemy, aby patrząc na nas z Domu Ojca, był z nas dumny. Zapewniamy, że na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.