Odblaskowa Szkoła
piątek, 07 października 2011 11:28

Nasza szkoła przystąpiła do Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dzieci z klas młodszych wykonywały prace plastyczne. 5 października uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Najpierw wysłuchali prelekcji, a potem zadawali pytania. Najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe.

Pan Wszołek, wspólnie z panem Zdunkiem z Uszwi zorganizowali Konkurs Ruchu Drogowego o Puchar Wójta Gminy w Gnojniku. Zawody odbyły się również 5 października. Do rywalizacji rowerowej zgłosiły się drużyny z Gosprzydowej, Uszwi i Gnojnika.  Sędziowali panowie wuefiści i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Najpierw zawodnicy przejeżdżali slalomem między stojakami. Potem musieli zakręcić małe kółko, ograniczone gęsto drewnianymi krążkami. Wielu poradziło sobie bezbłędnie z przeniesieniem krążka ze stojaka na stojak oraz z jazdą po desce ruchomej. Sporo trudności sprawiał przejazd między listwami oraz wykonanie ósemek w prostokącie pomiędzy stojakami a piłką lekarską. Ale najsprawniejsi rowerzyści znakomicie poradzili sobie z torem.

W rywalizacji indywidualnej sukces odniosły dziewczyny z Gnojnika. Przodowała Sikora Julia, która w najkrótszym czasie i bezbłędnie pokonała trasę przejazdu. Tuż za nią uplasowała się Kopeć Paulina, a na trzecią pozycję zajęła Pasek Weronika.

W zmaganiach chłopców zwyciężył Zając Marcin z Gnojnika, drugi był Rams Konrad z Uszwi, a trzecie miejsce zajął Mrozowski Krystian z Gnojnika.

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Nagrodzone zostały również drużyny. A ponieważ do rywalizacji zgłosiły się tylko trzy szkoły, wszystkie grupy otrzymały piękne puchary.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju rowerowego oraz ze spotkania najmłodszych uczniów z policjantami.

Poprawiony: piątek, 07 października 2011 11:36