Konkursowe zmagania i sukcesy
piątek, 27 maja 2011 12:55

 

 

Nasi uczniowie od zawsze chętnie biorą udział w różnych konkursach, których regula­miny napływają do szkoły. Podobnie było i w tym roku.

Na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 102 w Krakowie  odpowiedziała grupa uczniów. Młodzi literaci mieli nie lada zadanie. Należało bowiem stworzyć nowego bohatera, obdarzyć go określonymi cechami i wymyślić historię z nim związaną. Konkurs nosił tytuł „Bohater, jakiego jeszcze nie było”. Trzeba przyznać, że uczniowska wyobraźnia jest nie­ograniczona, pojawiła się zatem kotka Super - strzała, która uratowała Ziemię przed groźnym czarnoksiężnikiem, współczesna wersja dziewczynki z zapałkami, Gracjana i inne niezwykłe postacie.

Prace wysłano, a ich autorzy z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie. Okazało się, że było na co czekać. Agnieszka Sacha z klasy 5b otrzymała nagrodę, a Weronika Pasek – uczennica klasy 4b – wyróżnienie.

Obie dziewczynki zaproszone zostały do Krakowa na uroczysty finał. Tutaj, oprócz na­gród, organizatorzy przygotowali dla laureatów dodatkowe atrakcje w postaci zabaw. Nale­żało m. in. odgadnąć bohatera literackiego ( karteczka z jego imieniem była przypięta do ple­ców uczestnika ) zadając tak pytania, aby odpowiedź mogła być twierdząca lub przecząca. Nie było to takie proste, ale dostarczyło wielu emocji i śmiechu. Było też zadanie polegające na stworzeniu logo do czytanych fragmentów prac.

 

Uczniowie przygotowali też prace literackie i plastyczne na VII Małopolski Konkurs „Niezwykłe spotkania”, zorganizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty – Aleksandra Palczewskiego, Konsula Honorowego Królestwa Danii - Janusza Kahla oraz pod opieką merytoryczną profesorów UJ i ASP -  Andrzeja Linerta i Czesława Dźwigaja.

Szczęście w konkursie uśmiechnęło się tym razem do Pawła Migrały z klasy 5b, który za swoją pracę zatytułowaną „Pomocna dłoń” odebrał nagrodę z rąk profesora Dźwigaja, słyn­nego artysty-rzeźbiarza, autora licznych pomników papieża Jana Pawła II.

Wyróżnienie to tym bardziej cieszy, że praca Pawła wyłoniona została spośród 325 nadesła­nych na konkurs. Autor wraz z opiekunem zaproszeni zostali na uroczysty finał, który miał miejsce w Sali Fontany Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.

 

Sukcesem mogą cieszyć się również uczniowie, którzy przystąpili do międzydiecezjalnego konkursu „Nie gaście ducha Ojca Maksymiliana”. Trzy prace literackie – Oli Świątkowskiej, Zosi Strzesak i Sabinki Górak zajęły najlepsze miejsca w etapie dekanalnym i zakwalifikowane zostały do diecezjalnego. Natomiast w kategorii plastycznej do etapu diecezjalnego przeszła praca Julii Sikory.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań.